Gildia Wojowników znów na powierzchni

Napisano wWieści
 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Orczyca walcząca, żadnej walki się nie boi.
  Mazgoda Orczyca II 6 miesięcy temu

  Cuda, cuda ogłaszają... Gazeta "Kurier Cesarski", zamieścił artykuł pod tytułem "Odrodzenie Wojowników". Fragmenty:

  "Po kilkunastu latach poważnych kryzysów, związanych z matactwami finansowymi, skandalami obyczajowymi i oskarżeniami o agenturalną współpracę, Gildia Wojowników znów wychodzi na prostą. 

  W rozmowie z naszym dziennikarzem, przywódczyni Gildii, a zarazem wnuczka legendarnej założycieli Psów Wojny, powiedziała:

  -Uważam za konieczne odrodzić piękną tradycję, która pozwalała nie tylko oczyszczać piwnice z agresywnych szczurów, ale też była kuźnią dla elit bohaterów i przyszłych obrońców ojczyzny. Oczywiście dla wielu, taka paramilitara, ekonomiczno-militarna struktura, konkretnie mówiąc, jest zagrożeniem. Lecz chciałam podkreślić - Gildia Wojowników nie jest organizacją która rości sobie prawa do jakiś politycznej czy militarnej przyszłości i nadzwyczajnej roli. Tak naprawdę, jest to organiazacja której zadania, nie różnią się od roli każdego innego przedsiębiorstwa. Płacisz, a my rozwiązujemy Twój problem. 

   

  Według krytyków, a mianowicie Biura Policji Cesarskiej, ta organizacja może być niebezpieczna, ponieważ nie będzie pod kontrolą państwowego aparatu. W krótkiej rozmowie, z przedstawicielem Biura Policji, nasz dziennikarz otrzymał następującą odpowiedź:

  -Taka Gildia, to prywatne wojsko. Prywatne armie, zawsze wiążą się z pewnym zagrożeniem dla państwa. O ile posiadają je hrabiowie, których lojalności możemy być pewni, to co innego. Gorzej, jeśli to rozswawolone kompanie najemników. 

   

  Jaka będzie przyszłość Gildii? To się okaże. Jak na razie, wiadomo że rekrutacja trwa, chętni do wstąpienia, powinni kierować się do Domu Walki, na ulicy Bohaterów Roku 1233, numer 12. 

 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Książę Piekielny, Wódz XVII Legii "Legia Baela".
  Hashiramaya Summer 6 miesięcy temu

  Summer natychmiast napisał list protestacyjny do redakcji wyżej wymienionej gazety:

  "Gildia Wojowników to zupełnie absurdalny twór. Nie można go promować, bowiem to zalegalizowany bandytyzm. Zastanówmy się, czym bowiem jest organizacja której członów można wynajmować do zadań, które związane są z przemocą? Jeśli chodzi o likwidację bandytyzmu, to przecież każde państwo ma jakieś tam swoje jednostki od tego. Jeśli chodzi o tworzenie prywatnych sił zbrojnych, to zdecydowanie lepiej jest nająć uczciwą kompanię najemników, na przykład moją, a nie jakiś szemranych - ni to wojowników, ni cechmistrzów. Co to ma być? To po prostu pralnia brudnych, nortarskich pieniędzy, strzeżcie się zatem wszyscy od promowania tej bandy, tych łupieżców i nikczemników. Siła i honor, to cechy wojowników, a płacenie za każde wyduszenie szczurów z piwnicy- ma się nijak do tych dwóch cnót. Zresztą, jak ufać organizacji na której czele stoi ork?"

   

  Gazeta opublikowała ten list, za opłatą oczywiście.

 • 77 pkt.
  Marszałek Halvorcu
  Meiz De Vienna II 6 miesięcy temu

  Halvorska Rada ogłosiła wsparcie finansowe dla Gildii, pod warunkiem, że będzie ona równierz zajmowała się zleceniami nadawanymi przez Halvorc (m.in. Wyłapywanie bandytów, oczyszczanie wiosek z rebelii itp.).

 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Orczyca walcząca, żadnej walki się nie boi.
  Mazgoda Orczyca II 6 miesięcy temu

  Mazgoda czytając nowe wieści z zagranicy, była wniebowzięta. Pieniądze zawsze są najbardziej drażliwą częścią każdej działalności, a w szczególności takiej jaką ona planowała rozwinąć na całym świecie. Wystosowała list otwarty do Rządu Jego Królewskiej Mości, Króla Pedro Cabezy II:

  " (...) Gildia Wojowników zajmie się każdym problemem który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców Lykajosu. Nie jest jej celem zastąpienie rządów czy armii! Chodzi o praktyczną rolę, taką jaką w społeczeństwie mają piekarze czy dekarze. Wojownicy, którzy pracując w naszej organizacji wykonują pewne zadania, są jak ci, co pieką bułki czy naprawiają dachy. Mądry władca, taki jak Wasza Królewska Mosć, doskonale pokazuje jak należy traktować takich ludzi pracy. 

  Jeśli WKM zdecyduje się poprzeć naszą skromną inicjatywę, błagam o skromne wsparcie w wysokości kilku milionów sztuk złota... Dla najzamożniejszego państwa na świecie, to tylko grosze, a nam - Gildii Wojowników, sprawiłoby to wielką przysługę i radość. 

  (...)

  Za sumę tą, zbudujemy największą i najskuteczniejszą sieć bezpieczeństwa która zabezpieczy całą Północ przed barbarzyńcami (...)."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj by móc zagrać.