Krwią i żelazem

Napisano wWieści
 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  "Żelazny Kanclerz" Pandragorii. Oficer, polityk, bohater narodu.
  Lord Protektor Halifax 2 miesiące temu

  Sytuacja w parlamencie ostatnimi czasy była napięta. Ostatnie wybory w Pandragorii wygrała partia resentymentalna, jak nazywano zwolenników odbudowy Smoczych Królestw. Przywódcą kraju został bezkompromisowy polityk, pisarz i były oficer - minotaur Halifax. Lord Protektor - bo taki tytuł nosił przywódca państwa, miał dziś wygłosić swoje expose. Wszyscy niecierpliwie czekali co takiego powie rogacz. Prasa prześcigiwała się w domysłach. Według niektórych miał być to nowy rozdział w historii kraju, nieznany i groźny dla reszty świata. 

   

  Potężny, ponad dwu metrowy meżczyzna wszedł do Złotej Sali, czyli do głownego pomieszczenia w parlamencie Padragorii. Tysiąc delegatów z całego państwa powstało i zaczęło bić brawo. Nie żeby wszyscy popierali nowego przywódcę - miał bowiem wielu przeciwników, nawet wśród własnych kolegów partyjnych. Lecz siła jaka była jego udziałem, wzbudzała respekt u wszystkich. 

  Minotaur stanął za mównicą. Jego twarz zdawała się być dzika i nieprzystępna. Cala sala zamilkła. Zapanowała cmentarna cisza. 

  Nagle rozległ się głos nowego kanclerza:

  -Problemy współczesnego świata, nie zostaną rozwiązane uchwałami większości. Nie zostaną rozwiązane artykułami z gazet, lecz krwią i żelazem. Od dnia gdy nasze państwo, Smocze Królestwo, zostało  zaatakowane przez nieznanego do tej pory wroga, a nasz świat rozpadł się jak domek z kart, tylko nasze męstwo i siła chroniły nas przed upadkiem. Dziś... Dziś czas aby przywrócić granice naszego dawnego państwa. Nasi przodkowie pielęgnowali dziedzitwo jakie pozostawili im ich przodkowie. Dlaczego więc, my mielibyśmy tylko myśleć o pełnych sakiewkach? Nie samozadowoleniem, a krwią i żelazem tworzy się mocarstwa. W imieniu rządu Pandragorii, ja Lord Protektor, ogłaszam mój program polityczny! Nie będzie to program ustępstw, lecz nieustępliwej walki narodu o odzyskanie tego co nam odebrano. Żądam więc i przypominam całemu światu, że ziemie które dziś należą do takich bękartów Traktatu Halvorskiego jak Korona Północy, czy do dzikich plemion barbarzyńców w Polandii, muszą wrócić do macierzy. Smocze Skrzydło, region zagarnięty przez Królestwo Halvorku musi wrócić do naszego państwa. Wystarczy już tej "tymczasowej okupacji".  Morze Północne, również powinno wrócić do prawowitych właścicieli. Rząd Pandragorii składa ultimatum pseudo-cesarzowi w Koronie Północy, aby zgodnie z historycznymi racjami odstąpił ziemie Smoczych Kozaków. Polandczykom i Falończykom oferujemy cywilizację i godne życie, w zamian za przyłączenie się do Nowego Smoczego Imperium. Bogactwo  i szczęście, albo krew i żelazo!

  Mowa Lorda Protektora wywołała dziki entuzjazm. Na ulicach miast pojawiły się gigantyczne demontracje poparcia dla nowego rządu. Setki tysięcy ochotników zgłaszało chęć walki za ojczyznę jeśli tylko będzie taka potrzeba.

   

   

  ***

  Nota nr. 1 

  "Do rządu Jego Królewskiej Mości Vasco Cabezy... 

  Lord Protektor Pandragorii, w imieniu Rządu Pandragorii żąda oddania zagarniętych bezprawnie terenów Smoczego Skrzydła w terminie trzydziestu dni od dnia 20.06.1400. W wypadku odmowy, Rząd Pandragorii użyje wszelkich środków aby odzyskać prawowite tereny. "

   

  Nota nr. 2 

  "Do Jego Wysokości Cesarza Franza I... 

  Lord Protektor Pandragorii, w imieniu Rządu Pandragorii żąda oddania zagarniętych bezprawnie terenów oznaczonych na mapie w terminie trzydziestu dni od dnia 20.06.1400. W wypadku odmowy, Rząd Pandragorii użyje wszelkich środków aby odzyskać prawowite tereny. "

   

  Nota nr. 3 

  "Do Jego Wysokości Księcia Mirko... 

  Lord Protektor Pandragorii, w imieniu Rządu Pandragorii żąda oddania zagarniętych bezprawnie terenów Polandii w terminie trzydziestu dni od dnia 20.06.1400. W wypadku odmowy, Rząd Pandragorii użyje wszelkich środków aby odzyskać prawowite tereny. "

   

   

  Armia i Flota zostały postawione w stan najwyższej gotowości bojowej.  Flotę skupioną na Wyspach Zachodu i w portach Borei zaczęto koncentrować w stolicy - w Smoczej Zatoce.  Wojska zaś, skupiono w dwa główne fronty - jeden miał uderzyć na Koronę Północy, a drugi, słabszy - na Polandię.

 • 77 pkt.
  Król Halvorcu
  Pablo Cabeza II 2 miesiące temu

  Gdy tylko Pablo Cabeza II dowiedział się o intencjach nowego władcy Smoczych Królestw natychmiast zwoław Konferencje Skavenguardzką, mającą na celu walkę obronną, jeśli zainstnieje konflikt.

   

  Konferencja zaczęła się przemówieniem Pablo Cabezy:

   

  "Jeżeli zaistnieje potrzeba walki zbrojnej, Halvorc poczyni wszelkie kroki, aby utrzymać swoją suwerennosć. Nie możemy pozwolić, aby obce mocarstwa narzucały nam swoją wole"

   

  Następnie odezwał się Meiz De Vienna II:

   

  "W przypadku konfliktu Halvorc, oraz inne państwa północy stworzą koalicje, która będzie przeciwstawiac się roszczeniom Królestw Smoczych. Nie ukrywamy, że posiadamy najbardziej zorganizowaną, nowocześnie uzbrojoną armie. Posiadamy Liczną Flotę, oddziały magiczne, oraz siły powietrzne."

   

  Na spotkanie przbył także zyskujący popularność, kontrowersyjny polityk z południowym akcentem:

   

  "Wyczekiwałem tej chwili - nareszcie rasa Niedźwidzi będzie mogła zwrócić się przeciwko rasom, dla których przewiduje się eksterminację. Jakieś żałosne Miinotaury nie będą pomiatać wielkiej rasie Panów! Musimy walczyć o utrzymanie rasy Niedźwiedziej, gdyż to ona jako jedyna może narzucać swoja wole innym rasom. Wraz z moimi oddziałami dołącze się do walki zbrojnej, i stworze nowy Halvorc - Tylko dla Festusów. Będę walczyć o wolność naszą, i waszą, gdyż musicie poznać, że jako rasa wyższa MY Festusi kierujemy się honorem, a nie tylko chęcią przetrwania."

   

  (Niech inne kraje połunie wyrażą swoje zdanie na temat wojny)

 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Boska istota, pełna niezwykłej mocy!
  [Mistrz Gry] 2 miesiące temu

  W Polandii i Koronie Północy również zawrzało. Początkowo, Polandczycy byli gotowi poddać się niezmierzonej potędze swojego zachodniego sąsiada, który przecież uchodził od stuleci za jedno z najpotężniejszych państw świata. Lecz krzepiące zapewnienie rządu Królestwa Halvorku przywróciło wiarę ludności i wojsk w możliwość zwycięstwa. Książę Mirko, blond włosy wódz Polandii, ubrał się w czerwony kaftan, przywdział miecz i przemówił do swojego ludu:

  -Czekaliście na mnie długo, więc powiem krótko. Pokój to cenna rzecz. Ale w życiu narodów jest tylko jedna rzecz cenniejsza od pokoju. Tą wartością jest honor! Ani guzika nie oddamy! - Mieszkańcy Puszczy wpadli w euforię. Na rozkaz księcia, we wszystkich grodach zaczęto zbierać pospolite ruszenie które miało stanąć do walki z przeważającymi siłami Pandragorii.

   

   

  ***

  W Koronie Północy, przyjęto propozycję sojuszu z Halvorkiem bardzo pozytywnie. Choć w kraju sytuacja była raczej niepewna, to poparcie możnego protektora dawało pewność, że wojna z Pandragorią jest do wygrania. Cesarz Karl, który był uważany za niemą marionetkę na cesarskim tronie, chciał odnieść prestiżowy sukces w wojnie z nowym zagrożeniem. W Karlsreu zebrał swoich grafów i rozpoczął gromadzenie landknechtów i rycerstwa.

 • 77 pkt.
  Król Halvorcu
  Pablo Cabeza II 2 miesiące temu

  *Halvorc*

   

  Oddziały Armii Halvorcu zostały zmobiliwowane, oraz rozmieszczone. Oddziały rezerwowe zostały aktywowane, a flota została postawiona w stan gotowości. Oddziały Armii Ekspedycyjnej Halvorcu w Królestwach Północy zostały rozmieszone w strategicznych punktach, fortach, oraz w miejscach zaopatrzeniowych, a także na granicy Królestw Smoczych.

   

  *Armia Rzeszy Halvorcu*

   

  Oddziały Armii Wolnego Halvorcu zostały przeniesione na północną granice Smoczych królestw, aby wspierać Halvorski Dystrykt Smoczego Skrzydła.

   

  *Polandia*

   

  Polandczycy zostali poinformowani, aby natychmiast rozpoczęli mobilizacje, oraz relokacje sił na granice, żeby w razie agresji móc obronić się przed agresorem. Został tam także wysłany dyplomata Rzeszy Halvorcu - Friedrich Moltke, którego zadaniem było sformowanie dywizji Rzeszy Halvorskiej w Polandii.

   

 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Pan i Władca elfów, król królów i pan panów. Najlepszy malarz świata. Przynajmniej, nikt nie śmie uważać inaczej...
  Autokrator Lillmariades "Szalony" 2 miesiące temu

  "Potępiam te wojenne przygotowania. Wystarczająco dużo zniszczeń po jednej Wielkiej Wojnie, żeby wywoływać drugą. Pandragoria powinna zaspokoić swoje ambicje poprzez kolonizację Północy, a nie bezsensowane walki z Królestwem Halvorku. Królestwo Halvorku powinno postąpić analogicznie. Po co spalone wsie i głodujące miasta? "
  Jego Boskość Imperator Elfów, Ludzi, Orków, Gnomów etc. Lillmariades I 

 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Wybrany świętym obyczajem władca Sołtanii, dzielny wojownik, barbarzyńcą zwany.
  Król Ivangvar 2 miesiące temu

  Na wieść o zbliżającym się konflikcie pomiędzy mocarstwem Północy a mocarstwem Zachodu, barbarzyński król Sołtani wysłał list do ambasadorów obu tych państw.  Treść listów była identyczna. W obu Król Barbarzyńców ogłaszał że to nie jego wojna i że nie będzie się w nią mieszał. Proponował jednak, że chętnie wynajmie za uczciwy pieniądz wojowników. Proponował też doskonałą broń, oraz skóry północnych zwierząt, po nieco wysokich cenach, ale za to w nieograniczonych ilościach.

 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Wielki duchowy i polityczny przywódca zajęczaków.
  Kalif Zajęczaków - Ismael "Mądry" 2 miesiące temu

  "W imię Królika Miłościwego, Królika Wszechpotężnego! Jeśli barbarzyńscy uzurpatorzy w Królestwie Halvorku wystąpią przeciw naszym przyjaciołom z Pandragorii, inaczej zwanych Smoczym Królestwem, gniew Wielkiego Kalifa ich zniszczy! Wasze dzieci będą umierać w męczariach, a Wasze kobiety będą niewolnicami w moich haremach! Zatem w imię Królika Miłościwego, Królika Wszechpotężnego. Ukorzcie się i padnijcie na twarz, wy kudłacze i brudasy." 
  -Prorok i Kalif, Ismael

 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Boska istota, pełna niezwykłej mocy!
  [Mistrz Gry] 2 miesiące temu

  Polandia (Ziemie Puszczan)

  Wieści jakie doszły do władz Królestwa Halvorku nie były zbyt pozytywne. Polandczycy, Falończycy i inne plemiona zamieszkujące ten region, pokłóciły się o to kto ma dowodzić całą kampanią. Z tego wszystkiego, na ustalone w planie króla Pedro Cabezy II miejsce, zebrało się ledwo 12 tysięcy wojowników pospolitego ruszenia i drużyny księcia Mirko. Przybycie zaś  szanownego gościa - Fredricha Moltke, przywitano dość chłodno. Owszem, został przywitany chlebem i solą, wódką i kiszoną kapustą, ale... Ale nic więcej. Nikt nie przekazał mu dowódctwa nawet nad małą drużyną wojsk. Nikt, nawet książę Mirko nie był zainteresowany tworzeniem nowych oddziałów, które miały składać się z mieszkańców Polandii i walczyć pod komendą Moltkego. Najwyraźniej mieszkańcy tej krainy byli zbyt zainteresowani swoją wolnością, aby walczyć pod obcym sztandarem. Albo czekali na intratrne propozycje...

   

   

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj by móc zagrać.