Nowy Rok - 1400

Napisano wWieści
 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Boska istota, pełna niezwykłej mocy!
  [Mistrz Gry] 6 miesięcy temu

  Dziś właśnie, nad Lykajosem zaświeciło ponownie słońce. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że jest to pierwszy dzień nowego  roku. Rok tysiąc czterysetny, wedle kalendarza uniwersalnego, uznawanego przez większość państw świata. 

   

   

  Wielu zastanawiało się jaka sytuacja panuje na świcie 01.01.1400... To dobre pytanie, na które trudno znaleźć jedną odpowiedź...

   

  Krótki przegląd najważniejszych wydarzeń tamtego roku

   

  Królestwo Halvorku

  Bogate i potężne państwo, rządzone przez niedźwiedziaków, wchodziło w nowy wiek bardzo niespokojnie. Grudzień tamtego roku przebiegał pod znakiem nadchodzących niebezpieczeństw. Namiestnik prowincji północnej, Neron Raul Kudłata-Łapa ogłosił swoim następcą na tym stanowisku swojego młodego syna. Wywołało to gniew króla, który natychmiast wysłał armię, aby stłumiła rzekomy bunt. 

  Niewielka wyspa Lodomeria, została najechana przez piratów, którzy pod wodzą księżniczki barbarzyńców próbowali wymusić na tamtejszych mieszkańcach wysoki haracz. Ci odmówili zapłaty, co doprowadziło do bitwy na wzgórzach lodomerskich. Niedźwiedzioludzie pokonali barbarzyńców i wypędzili ich z wyspy.  

   

  Sołtania - ziemia barbarzyńców

  Ingvara Błękitna Twarz, córka króla Ivangwara, została wysłana na Wilczy Szlak, czyli na podbój nowych ziem dla siebie. Jej najazd na wyspę Lodomerię, zakończył się klęską. Niedźwiedzioludzie zaniepokojeni atakiem, zaczęli wysyłać wojska na granice z barbarzyńcami i grozić inwazją... Kto wie czy to nie początek nowej wojny?

   

  Ziemie elfów 

  Król-artysta, rządzący elfami od kilku lat, zdecydował się na zorganizowanie wielkich zawodów sportowych. W całym kraju trwają prace, wydano już miliony sztuk złota, skarbiec pustoszeje, a konstrukcje wznoszą się ku niebu. Wszyscy niecierpliwie oczekują na rozpoczęcie Lykajady, czyli Wielkich Igrzysk, jakich nie było już od tysiąca lat.

   

  Imperium Nortaru i Smocze Imperium (Pandragoria)

  Kontrowersyjna decyzja cesarza Liwiusza, doprowadziła do kolejnego kryzysu między jego państwem, a Pandragorią. Dyplomaci tej drugiej, zarzucają władcy Nortaru, że dopuszcza się nadużyć i zbrodni, nakazując zajęczakom opuszczenie kraju. Jak na razie, nie oznacza to wcale powrotu do rywalizacji - oba państwa prowadzą żywą wymianę handlową, lecz co jeśli w którymś z państw nastąpi zmiana władcy? 

  Z pozytywnych wydarzeń tamtego roku, można wskazać otwarcie w Pandragorii Akademii Poszukiwaczy Przygód, a w Nortarze - Gildii Wojowników.

   

  Korona Północy

  Wielki pożar stolicy królestwa, Kajzeraufu, wywołany prawdopodobnie przez jedną z driad biorących udział w zamieszkach które miały miejsce latem tego roku, nadal zbiera swoje żniwa. Bezdomność, przestępczość i nędza doskwierają dziesiątkom tysięcy ludzi. Opuszczenie kraju przez wojska Nortaru i Halvorku nie poprawiła zbytnio niczego. Wielu mówi że nadchodzi koniec świata, bo przecież dłużej tak źle już być nie może...

   

   

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj by móc zagrać.