Wojna domowa w Nortarii zażegnana?

Napisano wWieści
 • 281 pkt.
  Mistrz Gry
  Boska istota, pełna niezwykłej mocy!
  [Mistrz Gry] 5 miesięcy temu

  Doprawdy, czasem dzieją się rzeczy niezwykłe. Przynajmniej tak stało się dzisiejszego poranka, gdy po długim okresie napięcia i marazmu na szczytach władzy Imperium Nortaru, ogłoszono niezwykłe zmiany. 

  Okazało się bowiem, że nagła groźba wojny domowej została cudownie zażegnana. Wielu mówi o cudzie boskim, inni o mężach stanu, jeszcze inni o mafiach, służbach i lożach... 

   

  Pewne jest jedno - dawny system imperialny upadł. 

   

  Dwudziestego czwartego marca, 1400 roku ogłoszono dekret o powołaniu Imperialnego Kolegium. 

  Imperialne Kolegium, miało zastąpić jednoosobowego Imperatora. Ponoć jeden człowiek nie był w stanie zarządzać imperium tak potężnym i z tak liczną ludnością. 

   

   

  Ustanowiono podział państwa na cztery wielkie jednostki administracyjne, na czele których miał zasiadać jeden z czterech  Imperkolegiarchów. Skład Imperkolegium ustalo następująco:

  Na czele rządu stanął oczywiście Liwiusz, dotychczasowy jednowładca państwa. Jak mądry mąż stanu zdecydował że lepszym rozwiązaniem niźli wojna domowa będzie zrobienie nieco miejca swoim nazbyt ambitnym krewnym i wojownikom. Jako najstarszy i najbardziej doświadczony otrzymał senioralną dzielnicę - razem z Półwyspem Lazurowym i stolicą (1). 

   

  Drugą co do wielkości dzielnicę otrzymał były dowódca goblińskiej gwardii, Brutus Gro-Magasz, którego zdrada w decydujących minutach buntu Juliana doprowadziła właśnie do podziału Imperium Nortaru. Jego dzielnicą była starożytna Nortaria, granicząca z Zakonem (2).

   

  Wyspy Zachodu dostały się arcymaginii Monique, przywódczyni Wielkiej Loży i bodaj najpierwszej osobie która zasługuje na miano Szarej Eminencji w tym świecie (3).

   

  Najmniejsza i najbardziej nędzna dzielnica - resztówka po Federacyjnym Cesarstwie Taziel, dostały się Julianowi, którego wepchnięto na nadgraniczne tereny. Ciężko ranny arystokrata doszedł do siebie i miał natychmiast zająć się administrowaniem pogranicza (4). 

   

   

   

   

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj by móc zagrać.